מנדפים

מנדף מצחייה למסעדה

מנדף אינדוקטיבי למנגל

מפוח עוצמתי ומערכת תעלות לחיבור למנדפים

מפוח תקן 1001-7 ותעלת פח מגולוון

מנדף משופע למסעדה

מנדף למסעדה

מנדף מלבני עם מוט לתליית כלי מטבח

מנדף משופע למטבח

מנדף מרובע

קולט אדים שטוח

מנדף קולט מלבני למסעדה

מנדף, קולט אדים

מנדפים מנירוסטה

מידע נוסף על המוצר

מנדפים למסעדות, מטבחים ולתעשייה .

חברת המאוורר מייצרת מתקינה מגוון רחב של מנדפים וארובות המנדפים משולבים עם מפוחים ומערכות סינון הכול לפי תקן איכות הסביבה ותקן כיבוי אש 1001. בדף זה תמצאו דוגמאות ומידע אודות מוצרים שחברת המאוורר מבצעת עבור לקוחותיה בהתאמה אישית.

למה מיועדים המנדפים ?

המנדפים מיועדים במיוחד למסעדות ובבתי אוכל וחייבים להיות מותקנים בכל מטבח, הם אמורים להחזיק מעמד גם בתנאים קשים (מעל פלטת גריל גחלים במסעדות בשר). תפקידם לינוק את העשן והאדים הרעילים לסנן ולהרחיק את הריח השרוף מהמטבח. למרות שמנדפים מזוהים עם המסעדות והמטבח התעשייתי, הרי שניתן למצוא אותם בתעשיית התרופות בתי מלאכה ואפילו בחדרי צביעה, שם החומרים המסוכנים נשאבים דרך תקרת נידוף ומסולקים אל מחוץ לחדר. במילים אחרות: תפקידם בראש ובראשונה להגנה על בריאותם של העובדים והאורחים במקום ועל איכות הסביבה בחוץ.

איזה סוגי מנדפים יש ?

ניתן למצוא קולטים מחומרים שונים, מפלדה (אל-חלד) נירוסטה, פח מגולוון, נחושת או בכל צבע לבחירה, קיימים סוגי מנדפים שונים ,דגם משופע, מלבני, טרפז ואינדוקטיבי, האחרון יעילותו גבוהה מאוד בכך שהוא שומר על תחלופת אוויר יעילה במטבח בלי לפגוע במיזוג האוויר. במטבח התעשייתי המנדף יגיע עם מסנני מנירוסטה בהתאם לתקן כיבוי אש. מערכת סינון פחם פעיל עם משקע אלקטרו-סטטי לפי דרישות איכות הסביבה.

ניקוי מנדפים

 אלמנט חשוב שיש לקחת בחשבון, שכן יש לבצע את ניקוי המנדףלעיתים קרובות,אחרת היעילות של קליטת הריחות תרד.יתרה מזאת, שומן ולכלוך המצטברים בדפנות המנדף יכולים להוות סכנה של ממש, כיון שאלו יכולים להתלקח ולגרום לדליקה. לכן חובה לנקות את המסננים מהשומנים שהצטברו עליהם.

שירות

רוצים לברר לגבי ניקוי המנדפים שלכם, רוצים לשמוע על שירות "תחזוקת מערכות סינון", טרם ביצעתם ניקוי ארובות צריכים להחליף מסנן ולא יודעים איך ? חברת המאוורר סופר-ונט מספקת צוותי תחזוקה מקצועיים המגיעים לכל חלקי הארץ ונותנים את השרות במהירות וביעילות. אנו עובדים לפי התקנים המחמירים ביותר לסינון אוויר ע"פ המשרד לאיכות הסביבה וכיבוי אש  NFPA 96 תקן 1001-7.

זכרו: ניקוי ארובות, החלפת מסננים וניקוי תעלות הם עבודות שמתבצעות בגובה דורשים מיומנות רבה

תחזוקה

יש לדאוג לגישה נוחה לניקוי תעלות האוורור, בעת ההתקנה יש להכין פתחי ניקויעל המפוח ועל התעלות לטיפול שוטף.במסעדות ובתי אוכל ארובות שמצטברות בהן כמויות של שמן ופיחבדפנות התעלה הופכות למלכודות אש לכן חובה לנקות את הארובותמשומנים ולכלוך לפחות פעם בשנה.

 

 

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
שינוי גודל גופנים