מנדף

מנדף

מנדף לקוח מהמילה  “נידוף” הוא הגורם למעשה לתהליך האידוי בו הנוזלים מתנדפים והופכים לגז.

המנדף מיועד לסילוק אדי השמן, ריחות הבישול והעשן שמאפיינים את המטבח התעשייתי.

במנדף עצמו קיימים מסנני שמן הקולטים את האדים השומניים ומונעת מעבר לכלוך לתעלות

ומונע סתימת המפוח היונק.

תפקידו של המסנן העשוי נירוסטה למנוע מעבר אש לארובה ולמנוע פיצוץ האלמנט נקרא

“מסנן עוצר להבות” וחייב להיות בעל תקן UL.

 

קיימים מספר סוגי מנדפים 

מנדף למסעדה – מיועד לפנות את אדי השמן ריחות הבישול והעשן בבתי אוכל.

מנדף כימי – מנדף המיועד למנוע מעבר של חומרים מסוכנים בשטח העבודה

ומגן גם על הסביבה מפני סכנת פיצוץ.
מנדף ביולוגי – מנדף המיועד להפחית את רמת הזיהום במעבדה ומגן על העובדים

מפני חשיפה לחומרים רעילים ומסוכנים.

ניקוי מנדפים וארובות

ניקוי מנדפים הוא אלמנט חשוב שיש לקחת בחשבון, שכן יש לבצע את ניקוי המנדף לעיתים קרובות

אחרת היעילות של קליטת הריחות תרד.
יתרה מזאת, שומן ולכלוך המצטברים בדפנות המנדף יכולים להוות סכנה של ממש, מאחר ואלו יכולים להתלקח ולגרום לדליקה במקרה הרע,
או פשוט להיפרד מהמנדף והארובה ולנזול מטה על גבי הכיריים, רשת הגריל והפחמים חשוב מאוד לנקות את המנדפים ואת תעלות האוורור באופן שוטף.


תחזוקה

יש לדאוג לגישה נוחה לניקוי תעלות האוורור, בעת ההתקנה יש להכין פתחי ניקוי על המפוח ועל התעלות לטיפול שוטף.
במסעדות ובתי אוכל ארובות שמצטברות בהן כמויות של שמן ופיח בדפנות התעלה הופכות למלכודות אש לכן חובה לנקות את הארובות משומנים לפחות פעם בשנה.
חברת המאוורר מייצרת מתקינה ומנקה מנדפים לכל צורך. חייגו אלינו והזמינו את השירות הדרוש לכם.

שירות

רוצים לברר לגבי ניקוי המנדפים והארובות שלכם, רוצים לשמוע על שירות “תחזוקת מערכות סינון”, טרם ביצעתם ניקוי ארובות צריכים להחליף מסנן ולא יודעים איך ?
חברת המאוורר סופר-ונט מספקת צוותי תחזוקה מקצועיים המגיעים לכל חלקי הארץ ונותנים את השרות במהירות וביעילות העבודות מתבצעות בגובה ודורשות מיומנות רבה.
מתחייבים להעניק לכם שרות כנה וחסר פשרות.. NFPA 96 אנו עובדים לפי התקנים המחמירים ביותר לסינון אוויר ע”פ המשרד לאיכות הסביבה וכיבוי אש
זכרו: ניקוי ארובות, החלפת מסננים וניקוי תעלות שומרות על אורך החיים של המפוח ועל עוצמת היניקה וחוסכות הוצאות מיותרות בעתיד. בגמר השרות החברה מעבירה אישור תקינות המערכת לרשויות כיבוי אש ולמשרד לאיכות הסביבה.

מנדף נועד להרחיק מזהמים שונים כמו אדים, עשן ושומנים. המנדף מאפשר גם לעבוד בסביבת חומרים כימיים ולנדפם מהאוויר על מנת ליצור סביבת עבודה בטוחה. ישנה חשיבות גבוהה לאופן התקנת המנדף. התקנה נכונה תאפשר זרימת אוויר קבועה ואחידה בחלל המנדף כמו גם יציבות במהירות זרימת האוויר. תפקיד המנדף ליצור סביבת עבודה נעימה ובטוחה לעובדים, לשמור על ניקיון האוויר ולנצל בצורה יעילה את האנרגיה. יש להקפיד כי המנדף שאתם רוכשים אכן עומד בקריטריונים אלה. המנדפים נפוצים בעיקר בתעשיות המזון ובמעבדות כימיות כאשר צורת המנדף ומידותיו צריכות להיות בהתאם לצורכי העסק ומבנה החדר . על מנת לעשות את ההתאמות הנכונות יש להיוועץ במומחה טרם ההזמנה.

מנדף למסעדות

משום שתפקיד המנדפים הוא לקלוט אדי שמן או חומרים כימיים שנפלטים לאוויר  את המנדפים יש לתחזק ולנקות באופן תדיר. מנדפים שניקיונם מוזנח יוצרים מפגע בטיחותי ותברואתי המסכן את הסביבה. החומרים המצטברים במנדפים עשויים להתלקח או ליפול מטה לכן שמירה על מנדפים נקיים תמנע אסון גדול. על מנת לשמור על ניקיון המנדפים חברתנו מציעה ללקוחותיה לרכוש שירות ניקוי ותחזוקה שנתי המבטיח את תקינות ובטיחות הציוד שרכשתם מאיתנו. המנדפים שלנו מיוצרים מחומרי גלם איכותיים ביותר ברמת גימור גבוהה ומגיעים עם שנה אחריות.

מנדף

מאמרים נוספים שעשויים עניין אותך

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
שינוי גודל גופנים