הקשר בין ונטה לקורונה .

מה הקשר בין ונטה לקורונה ?  

 אוורור נכון ע"י ונטה יכול למנוע התפשטות נגיפי הקורונה.

כידוע נגיף הקורונה עובר מאדם לאדם בהדבקה טיפתית כמו שנדבקים בשפעת, רסיסי טיפות שמקורם באדם נגוע (שהשתעל או שהתעטש) נושאים את הנגיף באוויר וחודרים למערכת הנשימה של בני אדם..

כשקר בחוץ אנשים נוטים יותר להתכנס בחדרים סגורים שהם בדרך כלל פחות מאווררים ויש בהם פחות חמצן טרי, לכן מצטברים בהם יותר זיהומים ורעלים, המחסור באוורור יוצר קרקע פורייה להעברה של נגיפים בין אנשים ובניהם נגיפי הקורונה

ההדבקה נעשית לא רק במקומות סגורים ולא מאווררים אלא גם באולמות עם מערכת מיזוג ואוורור משותפת, האוויר ממוחזר דרך התעלות גורם להדבקה רבה יותר  (בדומה להידבקות בספינת התענוגות "נסיכת היהלום")

ברוב החדרים אין חלונות יש מיזוג אוויר שהעביר את הווירוס מחדר לחדר וגרם לנדבקים רבים. צמצום ההדבקות יכול להתבצע ע"י אוורור נכון בעזרת ונטה (שואב  אוויר צירי) הנותנת מענה לטיהור האוויר.

ונטה מטרתה לאוורר חללים קטנים וגדולים ע"י הוצאת אוויר מזוהם מהמקום והזרמת אוויר צח ונקי פנימה, יש להתאים את גודל הונטה לחלל המקום, מומלץ לדאוג לתחלופת אוויר של 10 פעמים בשעה.

במקומות שבהם נתגלו נגיפי הקורונה ובהם שהו אנשים שהוגדרו כנגועים, לאחר פינוי המטופלים ולאחר שבוצע ניקוי וחיטוי  יש לאוורר את המקום במשך שעה אחת לפחות לפני כניסה לא ממוגנת.

מומלץ לאוורר חללים סגורים  כגון , מטבח, חדרי עבודה, חדרי המתנה, חדרי ישיבות ומשרדים שם יכולים להיות מועדים להידבקות , ע"י פתיחת חלונות או התקנת שואב אוויר ונטה.

מקומות נוספים המומלצים לאוורור והזרמת אוויר צח הינם, מעבדות, בתי חולים, חניונים, מקלטים, אולמות, חדרי כושר, אוורור כיתות לימוד, מועדונים,  מחסנים, מרתפים, מפעלים, מסעדות ומטבחים.

 

מאמרים נוספים שעשויים עניין אותך

    קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים

    כל הזכויות שמורות למאורר 2021 ©

    שינוי גודל גופנים