מפוח עשן

מפוח עשן צירי – CC-HT

מפוח לפינוי עשן JET

מפוח עשן צנט' PRQ-HT

מידע נוסף על המוצר

מפוחים לשחרור עשן, מיועדים לשאיבה ופינוי העשן במהירות במקרה של שריפה, המפוחים עמידים בטמפרטורות של 250 ו 400 מעלות למשך שעתיים. בישראל ישנם אישורים שונים שיש להוציא בטרם תוכל להפעיל בית עסק כלשהו אם מדובר במסעדה או מפעל. אחד מהאישורים החשובים ביותר לבית עסק הוא התקן ישראלי 1001 פרק 7 לבטיחות  אש. שירותי הכבאות שמו לב שעקב שרפות שאירעו, מלבד הנזקים לעסקים, עיקרי האסונות נגרמו  עקב שאיפת  העשן הסמיך שנפלט  והיא הסיבה למחנק ולתמותה, אנשים קיפחו את חייהם בעת שנלכדו במבנים סגורים.  בשרותי הכבאות בארץ ובחו"ל הוחלט על חובה בהתקנת מפוחי עשן בבתי העסק מפעלים וחניונים.  כל עסק מוסדי או מסחרי מעל 200 מ"ר המבקש רישיון עסק חייב לעמוד בתקן. 
מפוחי עשן מצילי חיים!
מפוחים לשחרור עשן הם חובה עבור כל בית עסק. המטרה היא להוציא את החום והעשן במהירות  אל מחוץ למבנה  כך שאנשים יוכלו לברוח מהקום  מבלי שיחנקו מהפחמן הדו חמצני שנופלט מהשריפה
הדרישות מחייבות את בעל העסק להתקין מפוחים העמידים בטמפרטורות של 250 מעלות צלזיוס למשך פרק זמן של שעתיים ברציפות, ספיקת אויר צריכה  להתאים ל-8 החלפות אויר בשעה, החישוב  לבחירת המפוח נעשית ע"י הכפלת נפח האולם ב-8 כך מקבלים את ספירקת האויר הרצוייה והנמדדת במטר קוב אוויר לשעה (מק"ש). ישנם מקרים בהם לא ניתן להתקין את המפוחים על קיר המבנה החיצוני לכן יש לשלבם  עם תעלות אוורור מברזל שחור בעובי מינימלי של 1.5 מ"מ המרותכים יחד עם אוגנים מתאימים, מפוחי העשן חייבים להיות במבנה ברזל בעובי מינמלי של 2 מ"מ בכדי לעמוד בטמפרטורה של 250 מעלות צלזיוס למשך שעתיים, 
בשעת שרפה המפוחים נכנסים לפעולה אוטומטית ע"י גלאי העשן המותקנים בעסק,  כמו כן יש חובת התקנה של גנרטור לשעת חרום למקרה והזנת החשמל תופסק.
ישנם מפעלים המשתמשים במפוחים לשעת חרום גם לאוורור יום יומי ע"י הפעלה עם מפסק זרם ידני בורר מצבים להוצאת החום מאולמות העבודה.
 

מפוח שחרור עשן מסייע לא רק במקרי שריפות אלא באוורור יום יומי בעסק

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
שינוי גודל גופנים